הספד 06.04.2015

דברים לזכרו של פרופ′ בנימין מעוז-יקיר איגוד רופאי המשפחה בישראל

מעוז, יקיר איגוד רופאי המשפחה אבי תנועת באלינט בישראל , הדריך והכשיר מנחים רבים של קבוצות באלינט. היה יו"ר כבוד של חוג באלינט בישראל (של איגוד רופאי המשפחה) וסגן יו"ר פדרציית באלינט הבילנאומית

פרופ' בנימין מעוז נולד בשנת 1929 בקאסל שבגרמניה. ב 1937 עלה לישראל והתגורר תחילה בחיפה. למד רפואה באוניברסיטת אמסטרדם והתמחה בפסיכיאטריה בביה"ח גהה. בנוסף , קיבל תואר דוקטור לפילוסופיה (PHD) בפסיכיאטריה חברתית מאוניברסיטת ליידן שבהולנד, על מחקרו בנושא תפיסת גיל המעבר בקרב נשים מעדות שונות בישראל.
מעוז - אבי תנועת באלינט בישראל , הדריך והכשיר מנחים רבים של קבוצות באלינט. היה יו"ר כבוד של חוג באלינט בישראל (של איגוד רופאי המשפחה) וסגן יו"ר פדרציית באלינט הבילנאומית.
ניהל את המרפאה הפסיכיאטרית בביה"ח גהה ואת השירות הפסיכיאטרי במרכז הרפואי האוניבריסטאי סורוקה. ניהל במשך שנים רבות את התכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת בן-גוריון. עסק במחקר ושיתוף פעולה בין הרפואה הראשונית והפסיכיאטריה ובנושאי בריאות וחולי. כתב ספרים ומאמרים רבים בנושאים אלו. מורה דגול, לימד דורות רבים של רופאים-בעיקר רופאי משפחה -עם דגש על מקצועיות ואנושיות בקשר רופא-מטופל.
קיבל אות יקיר איגוד רופאי המשפחה בישראל.

פרופ-מעוז

נושאים קשורים:  הספד,  הודעות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות