הודעות 03.11.2015

נפתחה ההרשמה לכינוס הארצי החמישי של רופאי משפחה ואונקולוגים

31/3-2/4/2016 I נצרת

שלום לכם,

בישראל חיות כיום מעל ל-20,000 נשים שאובחנו עם סרטן השד בחמש השנים האחרונות והחלימו או מתמודדות עדיין עם המחלה. מדי שנה מאובחנות  בארץ כ- 4,500 חולות חדשות בסרטן השד, והאומדן כיום הוא שאחת מכל שמונה נשים תחלה במחלה במהלך חייה, מלידה ועד גיל 90.

בישראל, כמו ברבות במדינות המערב, רוב החולות בסרטן השד מאובחנות בממוגרפיה המבוצעת כבדיקת סקירה או עקב ממצא חשוד בבדיקה ידנית. התחנה הבאה במרבית המקרים היא כירורג שד,ובמקרים בודדים אונקולוג. הכירורג או האונקולוג מפנים לביופסיה, וממשיכים בניהול המקרה בשיתוף עם רופא המשפחה לאחר קבלת תוצאות הבדיקה הפתולוגית.

בשנים האחרונות הוכח כי טיפול תרופתי מקדים לניתוח (טיפול נאואדג'ובנטי) עשוי לצמצם את נפח הגידול הסרטני בשד ובמצבים מסוימים אף להעלימו כליל. טיפול זה אף עשוי למנוע את הצורך בכריתה מלאה של השד. ישנם מקרים בהם האישה אינה מופנית לאונקולוג וכך לעיתים  נמנע ממנה לקבל את הטיפול הנאואדג'ובנטי.

לרופא המשפחה יש אם כן תפקיד משמעותי וחשוב כבר בתחילת הטיפול בחולות בסרטן השד, מבחינת העלאת המודעות, הכוונה, ייעוץ וקבלת החלטות בשלבי המחלה השונים, וכל זאת על מנת שיזכו בטיפול המיטבי למחלתן.

על זה ועוד נשמע בכנס המשותף לאיגוד האונקולוגי ולאיגוד רופאי המשפחה בנצרת

לצפייה בתוכנית הכנס - לחץ/י כאן

להרשמה - לחץ/י כאן

פרופ' וינקר

נושאים קשורים:  הודעות,  כנסים,  האיגוד הישראלי לאונקולוגיה ורדיותרפיה
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות