הודעות 01.06.2016

קול קורא סיפורי רופאים - הומניזם ברפואת המשפחה

הקובץ החמישי של "סיפורי רופאים" מתוכנן לצאת לאור בתחילת 2017 ויקבץ סיפורים מקוריים מבוססי אמת או דימיון של רופאי משפחה

חברים יקרים,

בעקבות הביקורות הטובות להם זכו קבצי "סיפורי רופאים: הומאניזם ברפואת המשפחה", איגוד רופאי המשפחה מזמין שוב את קהל רופאי המשפחה לכתוב ולשתף בסיפורים מקוריים עבור אסופת הסיפורים החמישית !

הספר הבא מתוכנן לצאת לאור בתחילת שנת 2017, ויוענק כמתנה לכל חברי איגוד רופאי המשפחה בישראל בכנס האיגוד ע"ש בן מאיר במרץ 2017.

הנכם מוזמנים להגיש את סיפורכם עד לתאריך 30/08/2016 לאנדרה ולעינת במיילים: matalon.andre@gmail.com ו avraein@gmail.com

הסיפורים יוגשו בפורמט times new roman בפונט 12 וברווח כפול, ויכללו עד 1000 מילים.

הפעם אנו מעוניינים להוסיף בתחילת כל סיפור כמה פרטים על הכותבים, כגון היכן הוא או היא עובדים, מה הם תחומי עניין שלהם או דבר מה אחר שהכותבים ירצו לשתף על עצמם, ובתנאי שהפרטים ימלאו עד 3 שורות.

נושאים אפשריים לכתיבה: יחסי רופא-חולה, יחסים בתוך הצוות, התלבטויות אתיות, קשר מיוחד, החולה המיוחד, עדות לסבל, צמיחה מסבל, רפואה כשליחות, מפגש בין-תרבותי בקליניקה, ביקורי בית, הרופא החולה, צמיחה מטעויות, חלום מול מציאות, הרופא והניהול, החולה "הקשה", החולה "המעצבן" והרופא כחולה.

הסיפורים יכולים להיות פרי הדמיון או מבוססים על מקרים אמיתיים, אך במקרה כזה עליהם לעבור שנוי עמוק עד כדי כך שימנע מהמטופל לזהות את סיפורו. מכיוון שאין באפשרותם של העורכים לבדוק את כל הפרטים בסיפורים מול המציאות, האחריות לשמירה על פרטיות החולה ועל הסודיות המקצועית מוטלת על הכותבים. כמובן, אפשרות נוספת היא לקבל בכתב את הסכמת המטופל לפרסום הסיפור.

כל סיפור יקרא על ידי 3 קוראים (כולל קורא חיצוני משתנה) וההחלטה להכניסו לאסופה תתבסס על תמימות דעים בין שלושתם.

כתיבה פורה ומהנה !

ד"ר אנדרה מטלון, ד"ר עינת אברהמי, העורכים
פרופ' שלמה וינקר, יו"ר איגוד רופאי המשפחה

נושאים קשורים:  הודעות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות