הודעות 29.09.2016

שנה טובה לחברי איגוד רופאי המשפחה

בפרוס השנה החדשה, יו"ר האיגוד, פרופ' שלמה וינקר מברך את החברים באיגוד ובני משפחותיהם בברכת שנה טובה

שנה טובה! (shutterstock)

חברי איגוד יקרים!

המושג 'החגים' מתחיל להישמע בכל קרן רחוב וזה סימן ברור שעוד שנה עברה. מבחינתי זו גם העת הנכונה להסתכל ולבחון האם בתוך המולת העשייה האינסופית אנחנו ממשיכים לחזק את היסודות ומצליחים להביא להישגים בתחומים אותם הגדרנו כטעונים שיפור בשנה הקודמת, וכמובן שהכל מתחבר יחד לחזון אותו קבענו.

עברה עלינו שנה מאתגרת אך עם התקדמות משמעותית בכמה תחומים, אנו עדים לעליה הדרגתית במספר המתמחים וכמו כן זכינו בהכרה בחשיבות ההתמחות ובתמיכה חלקית של משרד הבריאות בהעלאת מספר המתמחים ברפואת המשפחה, אך כל זה לא מספיק ומספר המתמחים צריך להיות לפחות כפול כדי לענות על צרכי האוכלוסייה.

אירחנו בארץ השנה שני כנסים אירופיים – רשת המחקר ברפואת המשפחה וקבוצת המתמחים והמומחים הצעירים. שני הכנסים היו מוצלחים ועם מספר מכובד של אורחים מחו"ל שיהיו שגרירים של רפואת המשפחה ושל ישראל לאחר הביקור בארץ. השתתפנו גם ביום בריאות בכנסת, פעלנו ביחד עם גורמים אחרים כנגד אישורים מיותרים. הגברנו את שיתופי הפעולה עם איגודים אחרים והחוגים השונים באיגוד מראים פעילות ענפה. אני גאה בעשייה שלנו, בערכים שלנו ובהתקדמות של רפואת המשפחה בישראל.

הדרך עדיין ארוכה ורצופה מכשולים, גם בשנה הקרובה אנו צפויים להתמודד עם אתגרים לא פשוטים. רק חיזוק הידע והמקצועיות תוך שמירה על סביבת העבודה ופעולות להקטנת השחיקה בתחום יוכלו להצעיד אותנו קדימה.

אני מבקש לנצל את ההזדמנות ולקדם בברכה את המתמחים הצעירים שהצטרפו אלינו במהלך השנה האחרונה. ברוכים הבאים! אני בטוח שתיקחו חלק משמעותי בהובלת האיגוד והמקצוע בשנים הקרובות.

תודה לכל העוסקים בעבודה הציבורית בוועד האיגוד, בחוגים השונים של האיגוד, בוועדות המועצה המדעית והר"י, במחלקות ההתמחות ובחוגים האוניברסיטאיים. עשייה אינטנסיבית ותובענית אך כזאת המביאה לסיפוק והגשמה עצמית. וכמובן, תודה גם לבני המשפחה התומכים בנו ומאפשרים לנו להמשיך הלאה.

שנה טובה לכם ולבני משפחותיכם,

בברכה,

שלמה וינקר, יו"ר איגוד רופאי המשפחה

נושאים קשורים:  הודעות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות