הודעות 05.10.2016

סיכום ישיבת ועד האיגוד

עיקרי ישיבת וועד איגוד רופאי המשפחה – ישיבה חגיגית ירושלים 14/09/2016

נוכחות: פרופ' וינקר שלמה, דר' עזורי יוסי, דר' ערן סגל, דר' איתן לבון, דר' מרדכי לוינשטיין, דר' יאן מיסקין, פרופ' קיטאי אלי, דר' יוסי וולפיש.
וועדת ביקורת: דר' אלכס לוסטמן.
הישיבה נערכה במסגרת כנס ואסקו-דה גמה האירופי שהתקיים בירושלים בהצלחה רבה

 1. השתתפות האיגוד נייר עמדה של הר"י מטעם האיגודים המדעיים בנושא "טיפולי המרה" – דיון בהשתתפות דר' גל וגנר, דר' רות גופן – רופאי משפחה וחברים בחברה לקידום הבריאות בקהילת הלהט"ב בישראל. הוחלט להעלות את הנושא לדיון בישיבה הבאה ולבדוק מול הלשכה לאתיקה.
 2. יעל אשכנזי חוקרת ממרכז סמוקלר לחקר מדיניות בריאות הציגה נתונים ראשוניים ממחקר עמדות בנושא ההתמחות של מתמחים ברפואת המשפחה. הוחלט להציג את הנתונים בפורום מנהלי מחלקות או חימ"ר.
 3. היה מפגש ראשון של פרויקט "מנהיגים איכות" של הר"י בהובלת פרופ' בליצר יו"ר החברה הישראלית לאיכות ברפואה. ייצגו אותנו ד"ר לבון וד"ר גורדון. הכוונה היא לצאת בפרויקט choosing wisely ישראלי. ההנחיות הראשונות ברוח היוזמה הוצגו כבר לפני כ 10 חודשים בכנס החברה לאיכות ברפואה, תחת הכותרת "בוחרים בתבונה ברפואת הקהילה - המלצות איגוד רופאי המשפחה בישראל". כל איגוד צריך להקים כוח משימה של 5-10 אנשים, לקדם את הנושא.
 4. ד"ר לבון העלה את מצוקות רופאי המשפחה בתוכנית המדדים הלאומית. ד"ר אידלמן שנכח בכנס סיכם: מסכים לחלוטין וקובע שהפרופסיה צריכה להיות שותפה מלאה ואף לקבוע את המדדים העוסקים בתחומה. מבקש מהאיגוד להציע מדדים משלו הרלוונטים למקצוע ולעיסוק אל מול מדדי תכנית האיכות הלאומית ולקבוע מה אינו רלוונטי כיום מתוך מדדי התכנית. תומך ומכיר בחשיבות שיתוף נציגי האיגוד בוועדת ההיגוי של תכנית המדדים. הר"י תתמוך במהלכים שיבצע האיגוד כדי לממש עקרונות אלו.
 5. ב- 02/09/2016 היתה ישיבה של המועצה הלאומית לבריאות הקהילה – במועצה היה ניסיון של פרופ' להד לבטל את מדד האיכות של חיסון פנוימואקס. הוחלט שיש מקום להשאיר את החיסון.
 6. פרופ' צימליכמן, ראש המכון לאיכות ברפואה בהר"י הוציא מכתב בנושא "החובה למסור סיכום ביקור למטופל". פרופ' וינקר הוציא מכתב התנגדות לכך ולא זכה לתגובה. המסמך משמש את משרד הבריאות בתוכניותו להעלאת כל התיק הרפואי האישי לאינטרנט.
 7. הר"י יצאה ביוזמת חקיקה בנושא של ימי הצהרה במקום ימי מחלה.. האיגוד תומך ביוזמה.
 8. ד"ר ייבגני מרזון נבחר כחבר וועד החברה ל- ADHD.
 9. וועדה מטעם האיגוד בראשות ד"ר יוסי קושניר עובדת בימים אלה על עדכון הקריטריונים להכרה במחלקות להתמחות ברפואת המשפחה.
 10. ד"ר בלומברג החליפה את ד"ר נוסבאום בוועדת המקצוע במועצה המדעית.
 11. הוקמה וועדה הבודקת את ההוראה בקהילה של סטודנטים לרפואה. הוועדה בראשות פרופ' אבי ישראלי ופרופ' דן גרינברג בודקת את נושא התגמול והארגון של הוראה בקהילה (תקנים, תשלום, מינויים).
 12. מתוכנן עדכון של חוזר מינהל רפואה בנושא "מתן יעוץ רפואי במפגש ללא נוכחות המטופל במצבי תחלואה חריפה" – החוזר מכוון למוקדי טלהרפואה אך בהחלט בעל משמעויות גם לנושא האל-תור (מצורפת הטיוטה).
 13. פרופ' להד ייצג את האיגוד בוועדה בין מועצתית (בריאות הקהילה ובריאות הילד) שתגבש המלצות להגדרת גבולות הילדות ובריאות בני נוער. שאלות כמו עד איזה גיל מתאשפזים במח' ילדים ומתי עוברים לאשפוז בפנימית, אך גם לחלוקה בטיפול בקהילה.
 14. פרופ' וינקר ייצג את האיגוד בקבוצת העבודה על קדם סכרת כחלק מתכנית גלובאלית לקידום מדיניות בתחום הסוכרת בעולם. מטרת הפרויקט, הינה ליצור פלטפורמה מולטי דיספלינרית לחשיבה, שיתוף וקידום יוזמות לשינוי מדיניות הסוכרת בעולם.
 15. ב- 07/09/2016 התקיימה סדנה חד יומית להכנה לשלב ב' בהובלת המחלקה מירושלים – השתתפו 28 מתמחים.
 16. משרד הבריאות הוציא הודעה להשתלמות בקנאביס, ההשתלמות פתוחה לרופאים מומחים בכל המקצועות.
 17. ב- 27/10/2016 יעביר שוב פרופ' רולניק סדנה בת יום אחד בנושא הריאיון המוטיבציוני.
 18. קורס בסיס בנושא הריאיון המוטיבציוני נפתח ב- 07/09/2016 בירושלים
 19. יארח בשנה הבאה את מפגש EURACT בארץ. המפגש יתקיים בתל אביב בסמוך לכנס השנתי ע"ש בן מאיר (מרץ 2017). מתוכננות לפחות 2 סדנאות של אורחים שישתלבו בכנס בן מאיר.
 20. הכנס השנתי של חימ"ר ע"ש ד"ר ששון נקר יתקיים ב- 09-10/02/2017 במלון יערים.
 21. הופץ ועלה לאתר האיגוד מידעון ספטמבר של החוג הכולל מידע קליני מעניין. מרכז אותו ד"ר אלעד ויזל.
 22. הכנס השנתי של החוג לטיפול בכאב יתקיים בתאריכים 25-27/05/2017.
 23. החוג לטיפול בכאב מצטרף לאיגוד הישראלי לכאב לכתיבת קווים מנחים לטיפול באופיואידים.
 24. החוג לרפואת ספר מתכנן כנס חד יומי בתאריך 01/02/2017 נערכה פגישה מקדימה ראשונה לתכנון הכנס.
 25. מלגות מצויינות להצגה בכנסים מדעים בינלאומיים אושרו ל: דר' שרה סיגלט, דר' נילי בן צבי, דר' אלכס לוסטמן, דר' גילי עופר ביאלר ודר' רוברט הופמן.
 26. חברי איגוד שנסעו לכנסים שונים בחודש האחרון דרך האיגוד: ד"ר רוברטו איינבינדר, ד"ר ברכה דגן, ד"ר אמיר פרידנברג, ד"ר יוסי עזורי, דר' ליסה בלום, דר' רות חכים, דר' מרינה חננשוילי, דר' מרינה לוי, דר' אריה סולומון, דר' שרה סיגלט, דר' מיכאל פלאי, דר' מיכאל קאופמן, דר' רגינה קטנוב, ד"ר גלינה קושורובסקי וד"ר שאלי אנגל.

נושאים קשורים:  הודעות,  ישיבות ועד
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות