חדשות 12.06.2017

קייטנה מיוחדת לילדים ובני נוער חולי פסוריאזיס בים המלח

אגודת הפסוריאזיס הישראלית מארגנת בחופש הגדול קייטנת ריפוי מיוחדת בים המלח המיועדת לילדים חולי פסוריאזיס בגילאי 18-8, במימון חלקי של סל הבריאות

אגודת הפסוריאזיס הישראלית מארגנת בחופש הגדול קייטנת ריפוי מיוחדת בים המלח המיועדת לילדים ובני נוער בגילאי 8 עד 18 המתמודדים עם מחלת הפסוריאזיס, במימון חלקי של סל הבריאות. הקייטנה מתמקדת בחשיפה הדרגתית לשמש בהשגחת רופא צמוד 24/7 ובפעילויות העצמה קבוצתיות בחלוקה לפי גילאים. לקייטנה יכולים להצטרף גם ילדים בגילאי 6-8 עם הורה מלווה. הקייטנה מתקיימת בבית מלון בים המלח וכוללת גם לינה, פנסיון מלא, שחייה בבריכה, סדנאות יצירה ופינוקים ומיועדת לחברי כל קופות החולים.

על פי סל הבריאות זכאי כל ילד חולה פסוריאזיס למימון שהייה בים המלח לתקופה של עד חודש ימים לצורך טיפול בחשיפה לקרני השמש מסוג UVB האפשרי רק בים המלח. למרות שהטיפול יוצר הטבה משמעותית, בפועל מעט הורים מאפשרים לילדים ובני הנוער לנצל את זכאותם כי הדבר כרוך בביורוקרטיה מול קופת החולים ובאובדן ימי עבודה עבורם. על מנת לאפשר ליותר ילדים ובני נוער לממש את זכאותם, מארגנת בכל שנה אגודת הפסוריאזיס את הקייטנה הזו בהנחיית מדריכים ובליווי רופא מתנדב. ההרשמה נסגרת בימים אלו ולכן על רופאי העור ורופאי המשפחה לעדכן את ההורים ולפעול למימוש הזכויות הרפואיות של הילדים ובני הנוער בסל הבריאות.

מחלת הפסוריאזיס היא מחלה כרונית, הנמשכת כל החיים ומופיעה אצל כ-3% מהאוכלוסיה. מנתוני אגודת הפסוריאזיס עולה כי נכון להיום חיים בישראל כ-240,000 חולי פסוריאזיס הכוללים מבוגרים, בני נוער, ילדים ותינוקות.

קייטנת הריפוי תתקיים החל מיום ה, 6.7.2017 ועד יום א', 23.7.2017 בבית מלון בים המלח. על מנת להצטרף לקייטנה יש לפנות מיידית לרופא העור, לבקש הפניה לטיפול בים המלח למשך 17 לילות ולהתקשר לאגודת הפסוריאזיס למענה האנושי הפועל 24 שעות ביממה 03-6247611 להמשך תהליך ההרשמה. מידע נוסף אודות הקייטנה ניתן לקרוא בעמוד הפייסבוק של אגודת הפסוריאזיס הישראלית או באתר האינטרנט בכתובת הבאה: psoriasis.org.il

נושאים קשורים:  חדשות,  פסוריאזיס,  ילדים,  סל התרופות,  טיפולי עור,  משפחה
תגובות