הודעות 25.02.2018

פרופ' מיכאל וינגרטן הלך לעולמו‎

candle

בצער רב אנו מודיעים על פטירתו של פרופ' מיכאל ויינגרטן ז"ל.

פרופ' מיכאל וינגרטן נולד באנגליה ב-1947. הוא למד פיזיולוגיה באוניברסיטת אוקספורד והשלים תואר שני בתחום, במקביל ללימודי הרפואה באוניברסיטת לונדון. לאחר סיום לימודי הרפואה עלה פרופ' וינגרטן ארצה ב-1973 והתחיל את התמחותו ברפואת המשפחה במסגרת המחלקה לרפואת המשפחה בבית חולים בלינסון, במהלכה עבד במרפאה בבית שאן. לאחר תום ההתמחות החל לעבוד כרופא משפחה במרפאת ראש העין בה עבד 32 שנה מתוכן 14 שנה כמנהל המרפאה עד למעברו לצפת להצטרף לצוות ההקמה של הפקולטה לרפואה סגן דיקן להוראה.

למרות שבא מארץ זרה ומתרבות שונה הצליח פרופ' וינגרטן ליצור קשרים קרובים וחמים עם הקהילה בתוכה עבד שנים כה רבות. יכולתו לראות כל אדם ולקבל כל אדם כמות שהוא, אפשרו לגשר על הפער.

בד בבד עם עבודתו הקלינית עסק פרופ' וינגרטן בעבודה אקדמית נרחבת. הוא עמד בראש המחלקה לרפואת משפחה של שרותי בריאות כללית בשנים 1993-2003 וחינך במהלך התקופה מאות מתמחים. בנוסף כיהן בתקופה זו פעמיים כיושב ראש החוג לרפואת משפחה של אוניברסיטת תל אביב, ובין שתי תקופות אילו כיהן כיו"ר המחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת תל אביב.

בתקופות אילו העמיד פרופ' וינגרטן תלמידים רבים. בנוסף למתמחים האישיים שלו והמתמחים במחלקתו, עסק פרופ' וינגרטן בהוראה במסגרת  לימודי ההמשך ברפואת המשפחה, ובמסגרת המחלקה למדעי ההתנהגות והיה מורה אהוב ונערץ, בשל יכולתו יוצאת הדופן לפשט ולארגן בצורה בהירה ומובנת גם נושאים מורכבים, ועקב יכולתו לגעת בעמקם של דברים מחד מבלי לאבד את המגע האישי והאנושי הקשור לדברים. יכולותיו וניסיונו הרב בענייני הוראה, ויכולתו לחשוב מחוץ לקופסה לא נעלמו מפניהם של ראשי  הפקולטה החדשה לרפואה שבצפת ופרופ' וינגרטן שימש כיועץ לפקולטה בעת הקמתה, וכסגן הדקן לענייני הוראה עד לצאתו לגמלאות. כאחראי על ההוראה הוא  היה אחראי לפיתוח תכנית הלימודים בפקולטה שמתבססת באופן ייחודי על הוראה בקהילה.

בשנים האחרונות עסק גם בתחום האתיקה והרפואה ולאורך כל שנות הקריירה הארוכות שלו הקפיד תמיד לעבוד גם כרופא משפחה מן השורה ונכון לכל משימה.

פרופ' וינגרטן הלך לעולמו והלוויתו נערכה ב‏ח' אדר, תשע"ח (‏23 פברואר, 2018) בשעה 12:00 בהר המנוחות בירושלים.

יהי זכרו ברוך,

פרופ' שלמה וינקר
יו"ר איגוד רופאי המשפחה

נושאים קשורים:  הודעות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
אנונימי/ת
26.02.2018, 12:09

יהי זיכרו ברוך

27.02.2018, 22:05

מורה גדול עם נשמה יתרה. יחסר מאד.

08.03.2018, 07:05

שירת כאיש מילואים בענף רפואה בבהדרכת רופאים חדשים כרופאי יחידה.
אדם משכמו ומעלה בכל המובנים