תיאור מקרה 14.04.2020

תיאור מקרה ראשון: דלקת קרום המוח הקשורה לנגיף הקורונה החדש

נוכחות הנגיף לא התגלתה בבדיקת מטוש או בספוגית האף, אך התגלתה בהמשך בתוך נוזל המוח וחוט השדרה CSF

איסוף דגימה בחולה החשוד בדלקת קרום המוח

וירוס הקורונה החדש (SARS-Coronavirus-2: SARS-CoV-2) שהופיע בווהאן, סין, התפשט במהירות למדינות רבות. קבוצת רופאים מיפן מדווחת על המקרה הראשון של דלקת קרום המוח הקשורה ל-SARS-CoV-2.

גבר בן 24 הובא באמבולנס למיון חרום בבית חולים שלישוני עקב עווית מלווה באובדן הכרה. החולה מעולם לא היה בשום מדינה זרה. הוא חש עייפות כללית וחום (יום 1). הוא הגיע לביקור אצל רופאים במרפאה בקרבת מקום פעמיים (יום 2 ו -5) וקיבל טיפול בלנינמוויר (Laninamivir) ומשככי כאבים וחום.

בהמשך משפחתו ביקרה בביתו וגילה כי הוא מחוסר הכרה ושוכב על הרצפה מתבוסס בקיאו. הוא הועבר מיד לבית החולים באמבולנס (יום 9). במהלך פינוי חירום, הוא עבר פרכוסים כלליים ארעיים שנמשכו כדקה. הוא התייצג עם קישיון עורף משמעותי ובולט.

נוכחות הנגיף לא התגלתה בבדיקת מטוש או בספוגית האף, אך התגלתה בהמשך בתוך נוזל המוח וחוט השדרה CSF. בדגימות סרום לא התגלו נוגדנים נגד HSV 1 או IgM וריצלה זוסטר.

בדיקת MRI של המוח הראתה היפר-אינטנסיביות לאורך דופן החדר לרוחב הימני ושינויי אות היפר-אינטנסיביים באונה הטמפורלית ובהיפוקמפוס, מה שמצביע על אפשרות לדלקת קרום המוח SARS-CoV-2 meningitis.

מקרה זה משמש כהתראה מיידית לרופאים עם מטופלים הסובלים מתסמיני מערכת העצבים המרכזית.

מקור:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/32251791

נושאים קשורים:  מחקרים,  Covid-19,  SARS-CoV-2,  זיהומים,  דלקת קרום המוח,  PC,  תיאור מקרה
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות