יתר לחץ דם 01.11.2020

המלצות והנחיות עדכניות למדידת יתר לחץ דם בארצות אמריקה

לראשונה פורסמו באופן מרוכז ונוח המלצות של תכנית HEARTS ביבשת אמריקה בנושא לחץ דם, המסגרות הרגולטוריות וההנחיות לרכישת מכשירי מדידה לשימוש בבריאות ראשונית

יתר לחץ דם הוא אתגר בריאותי עולמי שיש להתמודד עימו במספר חזיתות. בהיותו גורם סיכון משמעותי ביותר אך ניתן לשינוי למחלות לב וכלי דם, מכשירים מתאימים לניטור יתר לחץ דם ומדידתו הם גורם נוסף חשוב במאמץ לוודא כי יתר לחץ דם יאובחן ויטופל במדויק.

שני החוקרים ערכו מסמך מרכז של ידע, מדיניות, הנחיות ואביזרים למדידה יעילה של לחץ דם, המאפשר לרופאים באזור יבשת אמריקה להיעזר בו לטובת הגברת היעילות והמודעות לנושא, כולל הפניות לאתרים בתחום.

מוצג אוסף של המשאבים הטכניים הרלוונטיים ביותר לאחד משלושת המרכיבים המרכזיים בתחום האסטרטגי של ארגון הבריאות בארצות אמריקה, שקיבל את השם HEARTS: מדידה של לחץ דם. המשאבים המפורטים כוללים קישורים למאמרים מדעיים וחומרים טכניים ותקשורתיים שפותחו על ידי ארגון הבריאות העולמי – האזור האמריקאי (PAHO) ומוסדות אחרים.

המטרה היא לספק משאבים שיכולים להיות שימושיים עבור קובעי מדיניות, אנשי מקצוע בתחום הבריאות, סוכנויות רגולטוריות, חברות מקצועיות והציבור.

עבודתו של PAHO בתחום זה תואמת את המפרט ללחץ דם אוטומטי שאינו פולשני (מכשירי מדידה עם חפת), שפורסם בשנת 2020. בנוסף, מסמך זה מדגיש את חשיבות האימות הקליני לדיוק המדידה ואת הדיוק שמבצעים החוקרים ללא תלות ביצרן, בעקבות תקן פרוטוקול אימות בינלאומי.

לסיכום, מובאות לראשונה באופן מרוכז ונוח המלצות של תכנית HEARTS ביבשת אמריקה בנושא לחץ דם, תיאור מסגרות רגולטוריות והנחיות לרכישת מכשירי מדידת לחץ דם לשימוש בבריאות ראשונית. בנוסף יש הפניה לאתר מפורט ועשיר בתחום.

מקור:

Cintia Lombardi and Pedro Ordunez. Technical resources relevant to the accuracy of blood pressure measurement, Technical Note. PAHO, Washington. September 2020

נושאים קשורים:  מחקרים,  ארגון בריאות עולמי,  בריאות הציבור,  צפון,  דרום אמריקה,  יתר לחץ דם,  מדידת לחץ דם,  הנחיות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות